ETAPY PROJEKTU – KOMPLEKSOWE PROJEKTY WNĘTRZ

Przed przystąpieniem do realizacji projektu wykonujemy poszczególne kroki:

1Zebranie informacji – inwentaryzacja architektoniczna oraz dokumentacja fotograficzna

Przede wszystkim chcemy jak najdokładniej poznać Państwa oczekiwania i gusta. Chcemy, by pomieszczenia były spójne z Państwa osobowością oraz upodobaniami estetycznymi. Dlatego też przed przystąpieniem do realizacji projektu, proponujemy spotkanie, czy też kontakt telefoniczny bądź mailowy, by poznać Państwa potrzeby. Przed rozpoczęciem projektu dokonujemy dokładnego pomiaru lokalu, gdyż stanowią one niezbędne informacje do zweryfikowania poprawności wymiarów na przekazanym rzucie.

2Projekt koncepcyjny

Kolejnym etapem prac projektowych jest wykonanie rzutów z propozycjami umiejscowienia ścian działowych, przedstawienie układu mebli, urządzeń i sanitariów. Początkowo tworzymy różne koncepcje układu funkcjonalnego projektowanego wnętrza. Poddajemy je analizom, wprowadzamy korekty, tak by w końcu otrzymać ostateczną formę, która będzie odpowiadała oczekiwaniom Klienta. Następnie przechodzimy do projektowania lokalu. Zaprojektowany trójwymiarowy model wybranego pomieszczenia, doskonale odzwierciedla wygląd przyszłego wnętrza. Proponujemy przy tym dwie wersje kolorystyczne i materiałowe. O wszystkich zmianach, które nanosimy w projekcie, są Państwo na bieżąco informowani.

3Wizualizacje pomieszczeń

Dzięki nowoczesnej technologii oraz korzystania z najnowszego oprogramowania, nasze wizualizacje są fotorealistyczne i świetnie obrazują przyszłe wnętrze. Dzięki technice prezentowania projektów, Klient, już na tym etapie, wie czego może się spodziewać. Wizualizacje tworzone są w oparciu o oczekiwania i gusta Klienta. Gotowe projekty wizualizacji wysyłamy naszym klientom drogą mailową, bądź prezentujemy je i omawiamy na spotkaniu w naszej pracowni.

4Dokumentacja techniczna

Gdy zostanie zatwierdzony proponowany projekt wykonawczy, przechodzimy do stworzenia rysunków technicznych, które zawierają mi.n, rzuty z układem funkcjonalnym wnętrza, rzuty z rozmieszczenia ścian projektowanych ale również rysunki mebli, oraz rozmieszczenia detali. Czas, w którym wykonujemy dokumentację techniczną wynosi 2-3 tygodnie.

4aDokumentacja techniczna dla ekipy wykonawczej

Gdy Klient zaakceptuje przedstawioną wizualizację oraz wykaz potrzebnych materiałów, zostaje sporządzony szczegółowy projekt wykonawczy. Jest on przekazywany w formie wydruku. Projekt zawiera wszystkie niezbędne informacje dla ekipy wykończeniowej. Dzięki profesjonalnemu opisowi wcześniej ustalonych założeń, mamy pewność, że zrealizowanie projektu nastąpi zgodnie z oczekiwaniami. Doskonałym uzupełnieniem dokumentacji projektowej dla wykonawcy, są wizualizacje koncepcyjne bądź wizualizacje fotorealistyczne, które dołączane są do wydruku z projektem wykonawczym.

Projekt wykonawczy zawiera następujące rysunki techniczne:

– rozwinięcia widoków wszystkich ścian,
– schemat rozmieszczenia gniazd elektrycznych, włączników oraz przyłączy wodno-kanalizacyjnych,
– projekty podłóg, a w tym uwzględnienie doboru kolorystyki i materiałów,
– projekty sufitów podwieszanych wraz z oświetleniem,
– szczegółowy projekt kuchni, a w nim rozmieszczenie mebli kuchennych / mebli na zamówienie,
– szczegółowy projekt łazienek, rozmieszczenie sprzętów oraz rozrys rozmieszczenia płytek
– projekt szaf i garderób i innych mebli na zamówienie
– rysunki wykonawcze dla ekipy wykonawczej.

5Kosztorys – wykaz materiałów i mebli w wizualizacjach

Projekt kompleksowy zawiera dobór materiałów wykończeniowych, oraz innych elementów, które znajdują się w zaprojektowanym wnętrzu. Przedstawiony przez nas projekt zawiera wszystkie niezbędne informacje, włącznie z zestawieniem ilościowym, propozycją producenta czy też miejsca możliwego zakupu. W naszej ofercie znajdują się także elementy wykonywane na indywidualne zamówienie. Są one wykonywane przez współpracujące z nami firmy o różnych specjalizacjach. Na tym etapie ustalamy z klientem ostateczne kwestie doboru materiałów wykończeniowych, wcześniejsze ustalenia są ponownie przetwarzane, po czym przystępujemy do realizacji projektu.

6Wycena prac wykończeniowych

Oferujemy Państwu możliwość wyceny prac wykończeniowych u współpracującej z nami firmy. Poprzez wieloletnie współdziałanie, z polecaną przez nas ekipą budowlaną, wiemy doskonale, że analizuje ona szczegółowo stworzone przez nas projekty techniczne, dzięki czemu wszelkie problemy wynikające ze złego zrozumienia przez wykonawcę projektu nie mają miejsca. Za każdym razem, po skończonym projekcie kompleksowym, spotykamy się w pracowni z ekipą budowlaną i dokładnie omawiamy szczegóły realizacji całego projektu.

7Usługi dodatkowe

Wiemy doskonale, że nasi Klienci często nie mają czasu, by zajmować się nadzorem nad pracami wykończeniowymi, dlatego też wychodzimy do Państwa z usługą „pod klucz”. Oznacza to, że zajmiemy się realizacją wykonanego przez nas projektu, tym samym odciążając Państwa z obowiązku nadzoru. Ta usługa skierowana jest także dla osób, które chcą mieć pewność, że zaakceptowany przez nie projekt, będzie dokładnym odwzorowaniem wcześniej przedstawionej wizualizacji. Zaprezentowana usługa dotyczy także nadzoru nad zamówieniami oraz dostawami materiałów i mebli. Przyjmując propozycję nadzoru nad realizacją projektu, zobowiązujemy się do zarządzania pracą ekipy wykonawczej oraz bieżącego kontaktu z nią. Nasza firma pragnie przede wszystkim dostosować się do gustu oraz potrzeb naszych Klientów. To od Państwa oczekiwań uzależniamy zakres wykonywanych usług. Z naszej strony gwarantujemy elastyczne podejście do współpracy i otwartość na Państwa sugestie.

 

Oferujemy również

1Nadzór

Nasza firma lubi mieć pod kontrolą projekt od A do Z, dlatego też proponujemy naszym Klientom nadzór autorski. Dzięki takiej opcji, Inwestor oszczędza swój czas, a my zajmujemy się nadzorem nad pracami wykończeniowymi. Nasze czujne oko wyłapie wszelkie nieścisłości w pracach wykończeniowych, a to powoduje zadowolenie Klienta, gdyż projekt finalny niczym nie różni się od projektu wizualizacyjnego, zaakceptowanego wcześniej przez Klienta. Proponujemy różne opcje nadzoru. W zależności od potrzeb Klienta, mogą to być pojedyncze wizyty, pakiety miesięczne, czy też całkowity nadzór w wyborze opcji „pod klucz”. Poprzez wybór nadzoru nad pracami, powierzcie nam Państwo pełne zaufanie, że wykonane prace będą zrobione rzetelnie i dokładnie odwzorowane z projektem. Żeby tego dokonać spotykamy się z wykonawcami, przedstawiamy wizję projektu, wyjaśniamy wszelkie zagadnienia i odpowiadamy na ewentualne pytania. Z naszej strony możemy zapewnić swoją skrupulatność i zaangażowanie do końca ukończenia prac wykończeniowych i aranżacyjnych.

2Wykonawstwo

Doświadczenie naszej firmy pozwoliło na odpowiedni dobór firm wykonawczych. Przy ich wyborze kierowaliśmy się jakością proponowanych usług oraz umiejętnością czytania projektów. Lata współpracy sprawiły, że mamy do nich pełne zaufanie, wiemy, że zrealizują projekt zgodnie z naszymi zaleceniami i oczekiwaniami Klienta. W zależności od potrzeb Inwestora, proponujemy kompleksową obsługę wykonawczą bądź obsługę wykonawców wybranej specjalizacji. Do prawidłowego wykonania projektu potrzebni są fachowcy z wielu dziedzin.

Dlatego proponujemy szereg sprawdzonych firm, która zajmują się wykonaniem m.in.:

– prac ogólnobudowlanych,
– prac stolarskich
– prac szklarskich
– prac parkieciarskich
– prac kamieniarskich,
– prac tapicerskich
– projektowaniem mebli na wymiar
– przesłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych (zarówno manualnych jak i automatycznych)
– wyposażeniem pomieszczeń w system instalacji inteligentnego domu, systemów alarmowych i monitorujących
– wyposażeniem pomieszczeń w systemy klimatyzacyjne i wentylacyjne,
– wyposażeniem pomieszczeń w systemy multimedialne.

3„Pod klucz”

Doskonale rozumiemy, że często nasi Klienci nie chcą lub nie mogą z braku czasu, uczestniczyć w procesie realizacji projektu. Dlatego wychodzimy do Państwa z ofertą kompletnego nadzoru nad pracami realizacyjnymi. Powierzenie nam nadzoru nad pracami, daje pewność Inwestorowi, że prace realizacyjne będą wykonane rzetelnie i w stu procentach będą odwzorowywały przedstawiony wcześniej projekt wizualizacji aranżacji pomieszczenia. W momencie ukończenia prac, „przekazujemy” Państwu klucz, który zapewnia zadowolenie i spełnione oczekiwania.

Opcja nadzoru rozszerzonego „pod klucz” obejmuje m.in.:

– obsługę realizacyjną, którą wykonują poleceni przez nas specjaliści z różnych branż, (do decyzji klienta pozostaje wybór zespołu realizacyjnego),
– kontrolę nad wykonawstwem prac zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem i terminem,
– kontakt z zatrudnionymi wykonawcami, nadzór nad ich pracami,
– zakup materiałów wykończeniowych oraz ich dostawa,
– zakup ustalonych elementów wyposażenia oraz ich dostawa.

4Lokale użytkowe

Na przestrzeni lat dostrzeżono, że odpowiednia aranżacja lokalu, buduje pozytywny wizerunek firmy. Coraz więcej osób zauważa, że jest to niezbędny element marketingowy. Tak jak logo firmy stanowi podstawowy element identyfikacji wizualnej, tak samo aranżacja wnętrza pełni podobne funkcje i pozwala na podkreślenie wartości firmy. Proponowane przez nas aranżacje są integralne z charakterem i prowadzoną działalnością przedsiębiorstwa. Nasze projekty są dopasowane do potrzeb i oczekiwań Klienta. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, a za podstawę każdego projektu uważamy jego indywidualność oraz funkcjonalność. W naszej ofercie znajdują się projekty koncepcyjne i kompleksowe, a także opracowania projektowe. Przygotowujemy aranżacje pojedynczych lokali oraz tworzymy projekty obejmujące sieć lokali. Przygotowane przez nas wnętrza, dla sieci lokali, odznaczają się spójnością i konsekwencją w aranżowaniu. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani jakie rozwiązania aranżacyjne i projektowe możemy zaoferować, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Proponujemy umówienie się na niezobowiązujące spotkanie w naszej pracowni lub skontaktowanie się z nami drogą telefoniczną bądź mailową.

5„Projekt online”

W naszej firmie nie ma rzeczy niemożliwych, a odległość Klienta od naszej pracowni nie stanowi dla nas żadnej bariery. Usługa projektu online zastępuje bezpośrednie spotkania z Inwestorem, na komunikację pośrednią – telefoniczną czy też mailową. Proces projektowy przebiega w bardzo podobny sposób, jak ten, który wykonywany jest przy bezpośrednim kontakcie z Klientem. Różnica polega na tym, że dokumentacja projektu doręczana jest Klientowi poprzez pocztę elektroniczną, tradycyjną czy przesyłkę kurierską.

Przy wyborze usługi „Projektu online” zazwyczaj pracujemy na planach pomieszczeń dostarczonych przez klienta, jednak możemy dokonać także dokonać inwentaryzacji lokalu. W takim przypadku, ustalamy indywidualnie z Klientem, koszty dodatkowe związane z dojazdem. Dodatkowo możemy zapewnić częściowe lub pełne wsparcie realizacyjne (w postaci firm wykonawczych, czy dostawy niezbędnych materiałów).

Usługę projektu na odległość kierujemy do osób, które:

– posiadają nieruchomość w dowolnym miejscu w Polsce,
– nie chcą, bądź nie mogą osobiście uczestniczyć w spotkaniach w pracowni,
– posiadają nieruchomość na terenie Warszawy, Kielc bądz okolic i oczekują na kompleksowe przygotowanie projektu wnętrza, a sami nie mogą uczestniczyć w spotkaniach w pracowni.